W Bieszczadach powstaje pomnik o głębokim znaczeniu symbolicznym
Powiat bieszczadzki wziął na swoją odpowiedzialność wszelkie prace związane z przygotowywaniem pomników upamiętniających. Pomnik ma reprezentować niezwykle istotny symbol, który nawiązuje do wolności. W tym celu starosta zgodził się na zaprojektowanie dębowych wrót. Wrota zostaną ustawione w taki sposób, aby było przez nie widać Tarnicę. Dla wielu osób Bieszczady zawsze kojarzyły się z pewną wolnością. W końcu nie bez powodu powstało powiedzenia dotyczące tego, że może warto wszystko rzucić. Oczywiście po to, aby wyjechać w Bieszczady.
Pomnik doskonale wkomponuje się w krajobraz górski. Został zaprojektowany za pośrednictwem w pełni naturalnych materiałów. To świetny pomysł, który sprawi, że wbudowanie tego symbolu będzie wyglądało tak, jak gdyby stał tam od zawsze. Wszyscy chwalą pomysł na ten rodzaj sztuki budowlanej. Został on również zatwierdzony przez okoliczne gminy Bieszczad. Dlatego też jesteśmy pewni, że wkrótce ruszą prace związane z przygotowaniem tego pięknego monumentu. Zostanie poświęcony ludziom dzielnie strajkującym w roku 1980.
Pomnik zostanie monumentem upamiętniającym solidarność w czasach powojennych
Pomnik zostanie poświęcony ludziom Solidarności. Wszystko na cześć zakończenia trwających niemal 4 lata strajków rolnych. Z okazji nadchodzącej rocznicy uważamy, że pomnik jest wspaniały sposobem na upamiętnienie tych okoliczności. Pomimo tego, że w roku 1981 milicja wypędziła siłą strajkujących rolników, ich hart ducha się nie złamał. Powracali do strajków raz po raz. Walczyli o swoje, kontynuując ideę, za którą byli gotowi oddać życie. Dzięki temu, że nie kapitulowali, w końcu doszło do podpisania porozumienia między strajkującymi rolnikami i władzami gminy.
Pamiętajmy o tym, że pomnik ma za zadanie przypominać o solidarności. Bardzo istotne jest to, aby symbol łączył wszystkich ludzi i przypominał o współpracy. Idea pomnika jest złożoną symboliką dotyczącą wolności. Wszyscy uznali, że nic nie odzwierciedli wolności w tak wspaniały sposób, jak Bieszczady. Dziś monument ten poświęcamy ludziom, którzy musieli walczyć w pocie czoła o swoje podstawowe prawa podczas trwania czasów komunizmu. Łączmy się w pamięci o nich!